لینوکس یا ویندوز
در هنگام سفارش سرويس ميزباني وب اشتراکي در سامان هاست براي شما 2 انتخاب لينوکس و ويندوز وجود دارد.هر دو سرويس بسيار کارآمد هستند و قادر به ميزباني وب شما ميباشند.
لينوکس يا ويندوز...! هر دو ميتوانند براي شما کار کنندميزباني وب لينوکس و يا ويندوز مرتبط با سيستم عامل سروري است که سايت شما روي آن قرار ميگيرد و هيچ ارتباطي به سيستم عامل کامپيوتر بازديد کنندگان ندارد و تمامي بازديد کنندگان سايت شما، ميتوانند با هر سيستم عاملي سايت شما را مشاهده کنند.مديريت هر دو سايت نيز يکسان است و هر دو داراي امکاناتي از قبيل کنترل پنل، سيستم مديريت فايل تحت وب و وبميل و... ميباشند.
صحيح انتخاب کنيد
ابزارها و زبان برنامه نويسي را که قصد داريد براي سايت استفاده کنيد در نظر بگيريد. اگر ميخواهيد سايت خود را با استفاده از PHP, MySQL و Perl طراحي کنيد، انتخاب اول براي شما لينوکس است و اگر برنامه اي که ميخواهيد روي سايت استفاده کنيد نياز به ASP, ASP.NET, MS SQL و Acceess دارد ميبايست ويندوز را انتخاب کنيد. اگر سايت شما به صورت ساده طراحي شده و نياز به ابزارها و زبانهاي برنامه نويسي فوق را ندارد، در انتخاب آزاد هستيد.
کدام يک براي شما بهتر است؟
در سامان هاست هر دو فناوري به خوبي طوري آماده شده که هم براي براي مبتديان و هم توسعه دهندگان حرفه اي وب قابل استفاده باشند. فقط بايد در نظر داشته باشيد براي ساخت سايت از چه امکاناتي استفاده کرده ايد و يا براي گسترش سايت بعدا به چه امکاناتي نياز داريد.
میزبانی وب لینوکس
وقتي به عنوان سرويس دهنده ميزباني وب استفاده شد، مورد استقبال قرار گرفت و به عنوان بهترين سيستم عامل براي سرورهاي وب شناخته شده است. شخصيتي قابل اعتماد، با ثبات و کارآمد لينوکس باعث شده است تا بيشترين استفاده را براي وب سرورها و ايميل سرورها داشته باشد.
اگر شما قصد داريد چهارچوب سايت خود را با استفاده از زبان PHP, Perl و يا MySQL لينوکس راه حل مناسب است.لينوکس همچنين مناسب سايتهاي اطلاع رساني، خبري، مقاله نويسي و تالارهاي گفتگو ميباشد.
همچنين اگر به دنبال سيستمهاي مديريت وب، تالارهاي گفتگو و انجمنهاي آماده با کد باز و به صورت رايگان هستيد از لينوکس استفاده کنيد، چون بيشتر برنامه هاي طراحي شده براي ويندوز را ميبايست با پرداخت هزينه حق اشتراک استفاده نماييد.
میزبانی وب ویندوز
از ويندوز ميتوان براي پورتالهايي که اساس آن با drag-and-drop است و با استفاده از Net Framework و SharePoint طراحي شده است، استفاده نمود.
همچنين وقتي در طراحي سايت خود از امکاناتي مثل ASP استفاده ميکنيد به اجبار بايد از ويندوز استفاده نماييد. ميزباني وب ويندوز براي کاهش زمان توسعه و عملکرد يکپارچه پايگاه داده مناسب است.

خروجی سایت